Výběr kurzů

Na našich kurzech nečekejte nějaké dlouhé přednášky, mentorování, sáhodlouhé rady, návody a teorie, nebo moudré poučky. Na našich kurzech vám především budeme naslouchat. A pak si společně hrát a ukazovat si, jak se všechno dá řešit s radostí a lehkostí, bez násilí na sobě i druhých. A to vše na základě osobních zkušeností, ne na základě vyčtených mouder z knih. 

Veškerou moudrost si neseme v sobě a cílem a smyslem našich kurzů je, pomoc vám tuto svou moudrost najít. Vzájemně sdílet své příběhy, obohacovat se pohledy a vhledy, povídat si, radovat se, žít na plný pecky.

Žádné téma není tabu, nikdo nebude nikoho soudit ani posuzovat, všichni budeme jen hltat plnými doušky nádherné okamžiky přitomnosti.

Akce

Typy našich kurzů

 • Tématické kurzy
 • Firemní kurzy
 • Individuální kurzy
 • Soukromé plavby

Tématické kurzy jsou kurzy s předem nastaveným tématem vedené profesionálním lektorem. Vybíráme ty nejlepší lektory, které dlouhodobě sledujeme a kteří patří ke špičce ve své oblasti. Vesměs jsou věnované osobnímu rozvoji a práci s tělem a emocemi.

Firemní kurzy si definuje zákazník, firma nebo kolektiv podle svých potřeb a záměrů. Podle těchto požadavků je pak sestavený kurz na míru a může to být i pro více lodí. Mohou to být kurzy věnované temabuildingu, kurzy zaměřené na rozvoj specifických dovedností jednotlivců nebo týmů, vzdělávací kurzy a pod.

Individuální kurzy jsou kurzy, kde náplň, oblast a prakticky všechno si definuje zákazník. Nejčastěji je to pro skupiny přátel, různé oslavy, tématické dovolené, skupinové akce. Zákazník si může vybrat loď, destinaci, téma, … jednoduše vše, o čem sní.

Soukromé plavby jsou plavby, kde si program, destinaci a vše kolem volí skupina nebo třeba rodina. Jednoduše máte chuť vyrazit s přáteli na skvělou výpravu na moři v destinaci a v termínu, který si vyberete a jediné, co vám chybí je pohodový kapitán a skvělá loď. Postaráme se vám o vše, o loď, o kapitána, o jídlo, o všechny detaily vašeho dobrodružství na moři.

Nejbližší kurzy

Do plnosti prázdnoty tantra jogou s MiriAm

Máme pro vás  sedmidenní dobrodružství, které zahrnuje nejen plavbu na  luxusní plachetnicí s jídlem a pitím na palubě po azurových vodách Kyklád, ale také probuzení vašeho nitra prostřednictvím tantry a jógy. Toto je pozvání do světa, kde se setkáváme s harmonií moře a duchovní energií, kde plnost spočívá v prázdnotě a kde každý okamžik je […]

36800Kč
Více informací o kurzu

Na vlnách bytí

Plujte s námi, drazí přátelé... Od 21.9. do 28.9.2024 plujeme na luxusní plachetnici objevovat a prožívat zcela nový rozměr sebe.... zveme vás k vnitřnímu tichu, k vašemu čirému bytí, k podstatě a zdroji všeho co je… a to vše v úchvatných a mystických kulisách, přímo na moři, při plavbě řeckými ostrovy Kyklády... Takže jestli chcete […]

34100Kč
Více informací o kurzu

Angličtina na moři v Řecku

Dopřejte si zažít další z populárních nevšedních kurzů angličtiny po dobu sedmi dní na luxusní plachetnici, s jídlem a pitím na palubě, s jedinečnou atmosférou. Poznávat každý den nová místa, zátoky, pláže a útesy nádherného Egejského moře a ostrovů Kyklád. Užívat si slunce, moře a vítr ve vlasech. A také zažívat dechberoucí západy a východy […]

32100Kč
Více informací o kurzu

Arteterapie a Mindfulness v Řecku

Spontánní arteterapeutická tvorba a kreativní flow v napojení na moře, slunce a sebe Bezpečné sdílení a imaginační cesty v otevřené atmosféře úzkého kruhu 8 účastníků plavby Arteterapie jako cesta k sobě a abstraktní volná tvorba pod vedením malířky a arteterapeutky Andrey Ehret IG @andrecirclesFB www.facebook.com/InTheCircles Co všechno je v ceně6 až 7 dní na luxusní […]

29800Kč
Více informací o kurzu

Ženský kruh s Martinou Bajerovou

Milé ženy, rádi bychom vás vzali na nádhernou cestu, která se odehraje na sedmidenní plavbě k nejkrásnějším místům tyrkysových vod a zákoutím malebných řeckých ostrovů Kyklady.  Nechte se s námi unést hřejivými větry, tichým šepotem mořských vln a pohledem na nekonečné modré obzory.  Na místa, kde se můžeme oddávat přírodnímu klidu a kráse. Tahle jedinečná […]

28700Kč
Více informací o kurzu

Často kladené otázky

Co když se bojím, že mi bude špatně?

Čeho se lidé nejvíce bojí a čeho se týkají nejčastější dotazy na naše kurzy, je kinetóza. Laicky řečeno prostě obava, že celý mi bude špatně a celý kurz prozvracím. A proto bych k tomuto tématu rád napsal pár vět.

Kinetóza je fyzický stav, kdy vjem pohybu vestibulárním systémem nesouhlasí s vizuálními vjemy. Definic kinetózy je více, ale tato se mi zdá jako ta nejpřesnější a nejsrozumitelnější. A především dává návod, jak s ní bojovat. Jednoduše řečeno mám dvě možnosti. Buď si vezmu nějaké medikamenty, kterých je dnes na trhu mnoho. Jsou různě silné od klasického Kinedrylu, až po léky, které vás skoro uspí a na dlouhou dobu vyřadí váš vestibulární aparát z činnosti. Druhá možnost je pokusit se svůj vestibulární aparát sladit s vizuálními vjemy okolí. Z dlouhodobé zkušenosti vím, že to jde a mnoha lidem to pomohlo. Nejen, že si nakonec užili kurz a moře, ale osvědčilo se jim to následně i v běžném životě, kdy se mohli zapojit do aktivit, kterým se předtím vyhýbali. Na sladění vizuálních vjemů s vestibulárním aparátem existuje mnoho technik a každý si může najít tu svou. 

Nicméně pro naše kurzy platí jedno zásadní pravidlo, které jsem si na moře přinesl z hor, a to že vše se řídí podle nejslabšího. Jestliže se jakémukoliv účastníku kurzu začne dělat špatně, automaticky volím jemnější plavbu s menším oplachtěním, nebo kopírujeme břeh a využíváme třeba závětří ostrovů nebo se jede úplně bez plachet na motor, kdy to houpe méně. Případně se zvolí varianta, že se nevyplouvá vůbec a užíváme si koupání, potápění a relax na kotvě někde v závětří.

Prostě jsme na to, že se někomu bude dělat špatně plně připraveni, citlivě volíme jachtařské chvilky tak, aby si je všichni užili a učíme, jak se s touto nepříjemností vypořádat.

Takže se nebojte a nemějte strach

Proč se mi zdá, že jiné plavby jsou levnejší?

Občas narazím na komentář, že jsou naše kurzy drahé. A proto jsem se rozhodl dát na stůl pár čísel.

Běžný kurz osobního rozvoje dnes stojí od jednoho do tří tisíc za jeden den na osobu. Pokud jsou to víkendové kurzy, tak už se pohybujeme kolem pěti až šesti tisíc, a pokud je to týdenní kurz, tak je běžná cena kolem deseti až patnácti tisíc.

Běžný pobyt s cestovkou v destinacích jako je Řecko nebo Sardinie, kde v současné době naše kurzy děláme, se pohybuje od patnácti do pětadvaceti tisíc za ty nejlevnější.

Při prostém součtu pokud byste si objednali zvlášť kurz a zvlášť pobyt s cestovkou dojdeme k částce mezi třiceti až čtyřiceti tisíci korun.

Ale toto jsou jen čísla. Čísla, která sama o sobě mluví ve prospěch našich kurzů, ale to podstatné je kvalita. A teď to, co za své peníze dostanete.

Standardní týdenní kurzy probíhají většinou v různých krásných prostorech, kde jsou místa pro setkávání, cvičení, wellness i odpočinek o samotě. Jen málokdy však máte v ceně kurzu i ubytování nebo stravu. Takže jste sice v krásných prostorech, ale pořád je to uzavřený prostor, na jednom místě, s přesně danými možnostmi. Na našich kurzech jste na moři. Otevřené horizonty, šumění moře, slunce, vítr, každý den v jiné zátoce nebo přístavu … to vše vytváří mimořádnou atmosféru. Za léta jachtění a pobytech na moři jsem si všiml, že moře má dar otevírat duši. Lidé jsou víc otevření hlubším myšlenkám, jdou víc do sebe, jsou ochotnější otevírat otázky, do nichž se jim v běžném životě příliš nechce. A přesně tato atmosféra vede k tomu, že si daleko více zapamatujete, daleko více vnímáte každý detail nebo jste otevřenější novým informacím. Vypozoroval jsem, že efektivita našich kurzů je výrazně vyšší, že si z kurzů odnesete daleko víc, že si zapamatujete daleko víc a především, že si kurz užijete. Je to spojení příjemného s užitečným za poloviční cenu.

Dalším z argumentů pro naše kurzy je loď. Pokud chcete zažít týden na lodi nebo na katamaránu na moři, pak se ceny většinou pohybují od dvaceti tisíc výše. Ale je důležité se podívat na, jaké lodi se jede. Většinou se jedná o deseti nebo dvanáctimetrové plachetnice nebo katamarány. A na takto velké lodi je většinou osm až deset klientů. Kajuty jsou malé a nízké, jedna nebo dvě toalety se sprchou pro všechny, žádná koupací plošina na zádi … jednoduše řečeno všude se tlačíte, všude si lezete po zádech a rozhodně nehledejte na lodi místo, kdy byste mohli být sami se sebou. Naše kurzy jezdíme na luxusních plachetnicích o délce šestnácti metrů. Každá kajuta má svou toaletu se sprchou, na zádi velká koupací plošina, všude uvnitř i na palubě spousta místa, kde můžete společně sdílet své zážitky s ostatními nebo se zašít a být o samotě. Luxus jako třeba klimatizace na malých lodích nenajdete, ale u nás je standard. Soud systém na palubě, televize, zásuvky na 220V USB porty v každé kajutě … to vše najdete až v kategorii lodí nad patnáct metrů.

A v neposlední řadě přístup ke klientům. Ze zkušenosti vím, že ostřílení tvrdí kapitáni na malých lodích se prostě s klienty moc nemažou. Cenu mají stlačenou na minimum a nemají prostor ani chuť se každému věnovat individuálně. Jsou tam od toho, aby kormidlovali a ne od toho aby vás bavili. Na našich kurzech jsou na lodi vždy dva. Kapitán a lektor kurzu. Lektor kurzu je pro som lidí ideální, věnuje se vám individuálně prakticky po celou plavbu, takže to nejsou žádné dvě, tři nebo čtyři hodiny denně a padla, ale permanentní péče. A kapitán je nejen kapitán ale též pomocný lektor, kuchař, instruktor jachtingu a ten, který rád poradí kam vyrazit na břeh, co si kde užít a vidět, na co si dát pozor. Můžete mít naprosto individuální přání a vždy si můžete být jistí, že lektor i kapitán se vám v maximální možné míře budou snažit vyjít vstříc.

Takže to jen tak pro srovnání … a teď zvažte co je víc, co za své peníze dostanete a především, co vám za vaše peníze zůstane … ve vaší hlavě, ve vaší mysli, ve vaší duši.

Co s sebou na plavbu?
 • Oblečení na koupání
 • Obuv do vody
 • Obuv na loď, která nezanechává šmouhy
 • Jedno teplejší oblečení pro případ horšího počasí
 • Ochranné prostředky proti slunci
 • Kloubouk nebo šátek proti slunci
 • Sluneční brýle